PODUL DE LA BUCU RĂMÂNE DESCHIS CIRCULAȚIEI pe o bandă, alternativ
Având în vedere întârzierea lucrărilor pentru amenajarea trecerii provizorii de la Țăndărei, cauzată de debitul mare al râului Ialomița.
Consiliul Județean Ialomița, împreună cu constructorul, a decis menținerea podului de la Bucu deschis până la finalizarea trecerii provizorii de la Țăndărei.
Măsura are ca scop evitarea afectării suplimentare a traficului în zonă.





